Борислав
Церква Св. Івана Хрестителя 1879
Церква на карті.   Фото 26.11.2009.
Існування в селі церкви Воскресення Господнього вперше документально засвідчене у 1445 р. Попередня дерев`яна триверха церква була збудована у 1734 р. громадським коштом. Існуюча дерев`яна будівля, а також дерев`яна дзвіниця зведені у 1874 - 1879 рр. під керівництвом о. Андрія Скобельського.

З того ж часу походить дерев`яний іконостас, мальований на біло (за іншими даними іконостас встановлено в 1888 р.). Закрита у 1962 - 1989 рр., перетворена на склад солі. Після відкриття в 1989 - 1990 рр. ремонтована за о. Петра Івасівки. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована при виїзді з Борислава до Дрогобича, близько дороги, між забудовою. До центрального квадратового в плані зрубу нави з півночі та півдня прилягають бокові гранчасті рамена, зі сходу також гранчастий вівтар з ризницями, а з заходу - бабинець. Піддашшя, що опоясує церкву, з півдня та заходу розривають двосхилі дашки над входами. Під опасанням стіни збереглися з голого зрубу, над опасанням - шальовані горизонтально деревяною вагонкою. Частина вікон замінена пластиковими.

Високий світловий восьмерик нави вкритий банею, яку вінчає прозорий ліхтар з маківкою. Очевидно, під нею висить дзвін, до якого від землі пролягає довга стаціонарна драбина. Маківки на високих ліхтарях влаштовані на гребенях дахів бабинця, бокових рамен і вівтаря. На південний захід від церкви стоять дві дзвіниці: стара, дерев`яна, триярусна, відремонтована і нова, мурована з трьома дзвонами. Ліворуч вхідної брами побачите високий пам`ятник св. Івану Хрестителю, захищений дахом на опорах.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Поштівка з видом на церкву в 1997 році.  Автор - Михайло Висоцький з www.io.ua
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна