Бачина
Церква Св. Юрія / Св. Йосафата 1868
Церква на карті.  Фото 13. 04. 2010
Коли в цьому давньому селі руської шляхти, відомому з XIII ст., виникла перша церква встановити поки що не вдалося. Найдавнішою згадкою про існування в селі церкви св. Юрія є дарчий запис Марії Копистинської 1643 року на "Євангелії" львівського друку 1636 року. Попередня дерев'яна церква згадана в документах 1798 року.

Переказ оповідає, що був у Бачині один пастух, який пас чужу худобу і щодня отримував хліб від господаря. Пастух скормлював цей хліб псові, а сам жебракував. Господар, дізнавшись про це, побив його, а він у відповідь спалив його хату, від якої зайнялася і стара церква, яка стояла на горбі на певній віддалі від сучасної. Нову існуючу, теж дерев'яну, збудували у 1868 році на пагорбі посеред села, поряд з цвинтарем.

За своєю структурою і силуетом єдина така будівля в Україні. Найоригінальнішим елементом церкви є високі двоярусні четверикові в перерізі ліхтарі, які вінчають три основні зруби. Ще на початку 1920-х років стіни надопасання вкрили бляхою та прибудували до вівтаря північну ризницю. У 1954 році радянська влада закрила церкву.

У 1988 році її повернули громаді, яка відразу взялася за ремонт, що дуже спотворив її вигляд. 20 січня 2017 року церква горіла. Внаслідок пожежі впав верх над навою, також знищений верх над вівтарем. На південний захід від церкви, на схилі горба стоїть двоярусна дзвіниця з прямокутним мурованим першим ярусом та відкритим з металевих труб другим, вкритим повним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Пожежники гасять вогонь 20 січня 2017 року. Фото з сайту www.zaxid.net
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор